۱۰ حقیقت مهم در مورد BCAAs

۱۰ حقیقت مهم در مورد BCAAs

11 1 ۱۰ حقیقت مهم در مورد BCAAs

هنگامی که شما برای یک مدت طولانی‌ یک برنامه تکراری را انجام دهید این امکان وجود دارد که با عدم رشد عضلات یا به اصطلاح استپ عضلانی مواجه شوید.

اگر در حال حاضر شاهد آن پیشرفتی نیستید که انتظار آن را داشتید ممکن است به این دلیل باشد که میزان سرعت تجزیه عضلات در شما با میزان سرعت ساخت آنها یکسان باشد و در این حالت پیشرفت شما مختل خواهد شد.برای مقابله با این موضوع مصرف یک مکمل (BCAAs) را مد نظر قرار دهید.در زیر ۱۰ حقیقت در مورد مکمل (BCAAs) که شما نیاز به دانستن آنها دارید بیان خواهد شد.

۱۰ حقیقت مهم در مورد BCAAs

۱) آمینو اسید‌های شاخه دار یا به اختصار (BCAAs) در میان ۹ آمینو اسید ضروری وجود دارند که بدن شما برای حفظ سلامت خود به آنها نیازمند است.(BCAAs) همچنین به عنوان آمینو اسید‌های پروتئین ساز نیز شناخته میشوند.

۲) سه آمینو اسید تشکیل دهنده مکمل (BCAAs) لوسین، ایزولوسین و والین نام دارند که با توجه به ساختار شیمیایی منحصر به فرد خود به راحتی‌ قابل تشخیص از دیگر آمینو اسید‌ها هستند.

۳) عملکرد اصلی‌ (BCAAs) تحریک فرایند سنتز پروتئین می‌باشد که به فرایندی گفته میشود که طی‌ آن پروتئین‌ها توسط سلول‌های بدن ساخته میشوند.این فرایند باعث جلوگیری از تجزیه عضلات بعد از تمرین از طریق رشد بافت‌های عضلانی خالص میشود.

۴) آمینو اسید‌های شاخه دار همچنین به بدن در ترمیم زخم‌های بسیار ریز درون ماهیچه‌ها حاصل از انجام تمرینات کمک می‌کند که همین زخم‌های بسیار ریز در نهایت باعث کوفتگی و درد عضلات میشوند.میزان (BCAAs) بیشتر در بدن باعث کاهش خستگی‌ عضلات و کاهش زمان ریکاوری بین تمرینات میشود.

۵) مصرف (BCAAs) همچنین ممکن است باعث افزایش استقامت شما شود و به شما این اجازه را دهد که بهتر و طولانی‌ تر تمرین کنید.این فرایند از طریق کاهش سروتونین تولید شده در مغز در طول تمرین صورت می‌گیرد که میتواند باعث خستگی‌ بیشتر در شما شود.

۶) یک مکمل (BCAAs) در فرم پودری میتواند به راحتی‌ به نوشیدنی‌ قبل از تمرین شما اضافه شود.

۷) بهترین زمان برای مصرف (BCAAs) حدود ۳۰-۶۰ دقیقه قبل از تمرین و بلافاصله بعد از تمرین می‌باشد.

۸) آمینو اسید‌های شاخه دار همچنین در مواد غذایی سرشار از پروتئین نیز نظیر گوشت گاو، محصولات لبنی نظیر شیر و برخی‌ حبوبات یافت میشود اما مصرف آن از طریق مکمل دوز‌های خالص و بیشتری را در اختیار شما قرار میدهد.

۹) فرم خالص (BCAAs) که در مکمل‌ها یافت میشود میتواند به راحتی‌ جذب جریان خون شود و شما میتوانید مزایای آن را سریعتر از مواد غذایی سرشار از پروتئین دریافت کنید.

۱۰) مصرف مکمل (BCAAs) برای افراد زیر ۱۸ سال، افراد دارای بیماری (ALS) و زنان باردار یا شیرده مناسب نمیباشد.(BCAAs) همچنین میتواند روی سطح قند خون نیز تاثیر بگذارد پس افراد دارای دیابت قبل از مصرف (BCAAs) میبایست با دکتر خود در این زمینه مشورت کنند.

 

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه