پرسش و پاسخ با فرانک مک گراث

پرسش و پاسخ با فرانک مک گراث

پرسش و پاسخ با فرانک مک گراث

مطمئنم که مردم به طور مداوم سراغ تو می آیند و در زمینه های مختلف مرتبط با بدنسازی توصیه های تو را جویا می شوند. شخصاً متنفرم از اینکه افراد در طول تمرین سراغم بیایند و از من سوال بپرسند.

Frank McGrath BodyBuilding98.Com  پرسش و پاسخ با فرانک مک گراث
پرسش و پاسخ با فرانک مک گراث

پرسش و پاسخ با فرانک مک گراث

آیا هیچ توصیه ای داری که چطور می توان در طول تمرین افراد را از خود دور نگه داشت؟

اوه البته ، بسیار با چنین مواردی مواجهم ، به همین دلیل یاد گرفته ام که چطور با آن کنار بیایم. سعی می کنم چشمم در چشم دیگران نیفتد ، حتی گاهی در مورد رفقایم تنها سلامی می کنم و بس. وقتی تمرین می کنم ، واقعاً وقتی ندارم برای گپ و گفتگو. برخی افراد فکر می کنند فرد خشک یا مغروری هستم ، ولی در واقع هنگام تمرین تمرکزم تنها روی خودم است.

از نظر خودم وقتی در باشگاه هستم ، مثل این است که در حال نبردم ! البته هر قدر هم که سعی کنید در طول تمرین از دیگران فاصله بگیرید ، به هر حال افرادی وجود دارند که به سمت شما می آیند ، در این صورت سعی می کنم دوستانه رفتار کنم ، ولی واقعاً کوتاه و مختصر صحبت می کنم. باید بپذیریم که وقتی در سطح بالای بدنسازی هستیم ، نگاه دیگران به سوی ما جلب می شود ، می تواند به خاطر سایز عضلاتمان باشد با وزنه هایی که جابجا می کنیم. افراد هم به هر حال به شما نگاه می کنند و شاید اشتیاق زیادی برای شنیدن توصیه های شما داشته باشند ، بنابراین مقداری زمان بگذارید ، چند کلمه ای بگویید یا اینکه حداقل مودبانه رفتار کنید.

آیا به صورت هفتگی یا ماهیانه یا براساس چرخه زمانی مشخص دیگری ، حرکات مورد استفاده ات در تمرین را تغییر می دهی؟ می دانیم که در برخی حرکات از تکنیک FST – V استفاده می کنی ، ولی آیا در دیگر حرکات هم ست ها و تکرارها را تغییری می دهی؟

جلسات تمرین من هرگز مشابه هم نیست. اغلب روزها ترتیب حرکات را براساس احساسم تنظیم می کنم. استانداردهای معدودی دارم که همواره از آنها استفاده می کنم ، مثلاً ددلیفت و پرس های سرشانه. ولی اغلب ، ترکیب آن براساس شرایط و احساس هر روزه ام تنظیم می شود ، بنابراین جلسات تمرینم از پیش تعیین شده نیست.
همچنین ساختار ست ها و تکرارها را هم به طور مداوم تغییر می دهم ، به جز تکنیک FST – V که تنها در انتهای تمرین یک عضله استفاده می شود. برخی روزها از تکرارهای بیشتر و وزنه های سبک تر استفاده می کنم ، روز دیگر از تکرارهای کم و وزنه های بسیار سنگین تر گاهی سه یا چهار ست اصلی برای یک حرکت اجرا می کنم ، ولی برخی دیگر از اوقات پس از گرم کردن تنها یک ست اصلی انجام می دهم. احتمالات و تغییرات در تمرینم ، بی شمار است. از این طریق می توانم همیشه بدن را سردرگم حفظ کنم !

اگر تنها امکان خرید یک مکمل بدنسازی را داشته باشید ، آن مکمل چه خواهد بود؟

این سوال سختی است. فکر می کنم حتی یک روز هم نمی توانم بدون یک ویتامین ها و پودر پروتئینم سپری کنم. بنابراین انتخاب بین این دو کار دشواری خواهد بود. عاشق Animal Pak (مکمل ویتامین کمپانی یونیورسال) هستم ، چون می دانم با مصرف آن به نیازهای بدنم پاسخ گفته ام و هر روز را با یک نوشیدنی پروتئین به عنوان اولین وعده با فاصله کمی از بیدار شدن از خواب شروع می کنم. به این دلیل که انتخاب سریع و آسانی است و نیازی به پخت و پز ندارد و زمان هایی که موز ، مقداری کره ، بادام زمینی و جودوسر به آن اضافه کنم ، تمام پروتئین ، چربی و کربوهیدراتی را که برای شروع روز نیاز دارم ، در اختیار بدنم گذاشته ام.

بزرگ ترین اشتباه تو در تمرین و تغذیه ، زمانی که جوان تر بودی و تازه بدنسازی را شروع کرده بودی ، چه چیزهایی بود؟ اگر بتوانی به آن زمان بازگردی و تمام مسیر را دوباره طی کنی. با توجه به چیزهایی که حالا می دانی چه تغییراتی اعمال می کنی؟

آرزو داشتم ای کاش آن زمان در مورد تغذیه بیشتر مطالعه می کردم. البته ، زمانی که در سنین نوجوانی تمرین را شروع کردم ، اینترنت چنین رواج و توسعه ای نیافته بود و به آسانی بتوان اطلاعات مورد نیاز را کسب کرد. سال های زیادی را با تمرین شدید بدون اهمیت کافی به تغذیه ، هدر دادم.

پس از خوردن یک کاسه سیریال (غلات برشته) دو ساعت تمرین می کردم. ولی واقعاً اطلاعات خوبی در مورد تغذیه نداشتم. فکر می کردم تمام آنچه اهمیت دارد ، ساعت هایی است که در باشگاه سپری می کنم. همچنین در اصل تمرین زده بودم ، به دلیل ذهنیتی که داشتم نیمی از روز شنبه را در باشگاه سپری می کردم ، برای تمرین پشت و تلاش می کردم هر حرکتی که در دایره المعارف بدنسازی آرنولد برای پشت وجود داشت را انجام دهم ! چنین جلسات تمرین دیوانه واری را انجام می دادم برای اینکه خودم را به چالش بکشم. اگر می توانستم دوباره به عقب برگردم ، برنامه تمرین و تغذیه ای را اجرا می کردم که منطقی تر باشد.

آیا به مقدار زیادی از شیوه های پاورلیفتینگ در تمرینت استفاده می کنی؟ اگر این طور است ، آیا تنها در طول خارج از فصل رقابت است. یا در تمام طول سال حتی در مسیر آماده شدن برای رقابت؟

به انجام حرکات پاورلیفتینگ باور دارم. همواره اسکوات و ددلیفت را تا زمان رقابت در برنامه ام حفظ کرده ام به این دلیل که هر دو ، حرکات حجم سازی هستند که واقعاً به انجام آنها نیاز دارید. به کسانی که می گویند نباید اسکوات اجرا کنید به این دلیل که باعث آسیب زانو یا کمر می شود ، گوش ندهید.

این حرف ها چرند است. از اسکوات کامل استفاده کنید ، هیچ یک از این اسکوات های نیمه که می بینم افراد انجام می دهند ، راهی برای ساختن پاها نیست. اگر ددلیفت را به درستی اجرا کنید ، نه تنها پشت خود را تمرین می دهید بلکه عضلات سرینی ، همسترینگ و ترپز را هم هدف قرار می دهید. البته ، در خارج از فصل رقابت ، از وزنه های بسیار سنگین تری در این حرکات استفاده می کنم ، ولی هرگز آنها را از برنامه ام خارج نمی کنم.

کمپانی یونیورسال نوتریشن ، اسپانسر مالی توست و ناچاری سفرهای زیادی را برای آنها انجام دهی. آیا از سفر کردن لذت می بری؟ بهترین و بدترین جاهایی که به آنها سفر کرده ای کجا بوده؟ و آیا پایبندی به رژیم و تمرین. زمانی که در سفر هستی ، بیش از اندازه دشوار نیست؟

من بسیار زیاد سفر می کنم و معمولاً هم از آن لذت می برم – به جز زمان هایی که در رژیم رقابت باشم ، به این دلیل که آماده کردن و همراه بردن وعده های غذایی کار آسانی نیست. فکر می کنم بهترین جایی که دیده ام برزیل بوده. در آن زمان تحت رژیم نبودم و توانستم غذاهای لذیذ زیادی بخورم و وقت زیادی را در ساحل بگذرانم. مردم آنجا بسیار خوش اخلاقند و طرفدار پر و پا قرص بدنسازی هستند ، بنابراین رفتار بسیار خوبی با من می شد.

فکر نمی کنم واقعاً جایی بوده باشد که از آن رفتن به آنجا خاطره خیلی بدی داشته باشم. غذاهای هند را خیلی دوست نداشتم ، ولی مردم آنجا هم با من بسیار مهربان بودند و باشگاه ها هم بهتر از آن چیزی بود که انتظارش را داشتم. وقتی سفر می کنید ، اینکه جلسات تمرین خوبی داشته باشید ، دشوار است به این دلیل که ممکن است تجهیزات مشابه آن چیزی نباشد که به طور معمول در محل زندگی خودتان استفاده می کنید ؛ ولی معمولاً خلاقیت کافی در تمرین دارم و کارم را پیش می برم.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه