مکمل های برتر برای افزایش حجم حداکثری عضلات و عملکرد ورزشی

مکمل های برتر برای افزایش حجم حداکثری عضلات و عملکرد ورزشی

3 8 مکمل های برتر برای افزایش حجم حداکثری عضلات و عملکرد ورزشی

بدنسازان جدی که خود را وقف ساخت عضلات و دستیابی به یک فیزیک بدنی بسیار مطلوب کرده‌اند به شما خواهند گفت که همیشه با تجهیزات کامل وارد باشگاه میشوند.برای انجام یک تمرین سنگین و طاقت فرسا شما باید از لحاظ تجهیزات و سوخت رسانی کامل به بدن آماده باشید تا بتوانید کار خود را تکمیل کنید.

اگرچه بیشتر این آمادگی از لحاظ ذهنی‌ می‌باشد اما کلید دستیابی به یک رشد قابل توجه تغذیه و استفاده صحیح از مکمل‌ها می‌باشد.

اما بهترین مکمل‌ها برای شروع و تحریک عضله‌ سازی چیست؟ در اینجا به معرفی‌ مکمل‌هایی که باعث افزایش حداکثری رشد عضلات و بهبود عملکرد تمرینی میشوند خواهیم پرداخت.

بتا آلانین :

بتا آلانین پیش ماده کارنوزین در بدن می‌باشد که بر اساس تحقیقات بالینی نشان داده است که میتواند باعث کنترل (PH) و افزایش سطح کارنوزین در عضلات شود که خود یک فاکتور کلیدی در کنترل خستگی‌ عضلات می‌باشد.۱ اسکوپ از این مکمل را با ۸ انس آب، آبمیوه یا نوشیدنی‌‌های ورزشی مخلوط کنید یا میتوانید ۱ اسکوپ از آن را همراه مکمل قبل از تمرین یا آمینو اسید‌های شاخه دار ۳۰ دقیقه قبل از تمرین استفاده کنید تا سطح کارنوزین عضلات تقویت شود.

ال سیترولین :

ال سیترولین یک ترکیب غذایی مشتق از آمینو اسید سیترولین می‌باشد.ال سیترولین در چرخه سیترولین‌-نیتریک اکسید در بدن میتواند به آرژنین تبدیل شود که در نهایت باعث افزایش تولید نیتریک اکسید خواهد شد. ۱ اسکوپ از این مکمل را با ۸ انس آب، آبمیوه یا نوشیدنی‌‌های ورزشی مخلوط کنید یا میتوانید ۱ اسکوپ از آن را همراه مکمل قبل از تمرین یا آمینو اسید‌های شاخه دار ۱ ساعت قبل از تمرین استفاده کنید.در صورت ترکیب با آرژنین میتواند باعث افزایش سطح مطلوب نیتریک اکسید در طول تمرین شود.

بیتین آنهیدروس :

این مکمل یک ترکیب غذایی رایج در چغندر می‌باشد.بر اساس تحقیقات بالینی مشخص شده است که این مکمل میتواند باعث بهبود عملکرد ورزشی شود و همچنین طراحی آن به منظور بهبود قدرت و توان عضلات می‌باشد.بیتین دارای مولکول‌های مهمی‌ می‌باشد که باعث حمایت از رشد نرمال سلول ها، بهبود سلامت سیستم قلب عروق و سلامت کبد میشود.۱ اسکوپ از آن را در ۸ انس آب، آبمیوه یا نوشیدنی‌‌های ورزشی مخلوط کنید.برای دریافت بهترین نتایج دوز خود را به دو بخش نصف کرده و نصف آن را قبل از تمرین و نصف دیگر را بعد از تمرین مصرف نمائید.همراه مکمل‌های قبل از تمرین، آمینو اسید‌های شاخه دار و یا پروتئین نیز میتواند به راحتی‌ مصرف شود.

ال گلوتامین :

ال گلوتامین یک آمینو اسید می‌باشد که نقش مهمی‌ در تعادل نیتروژن در بدن و عملکرد ماهیچه‌ها در طول و بعد از تمرین دارد و ترجیحا اولین آمینو اسیدی است که توسط ماهیچه‌های اسکلتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انجام تمرینات سنگین با توجه به افزایش آزاد سازی گلوتامین از سلول‌های ماهیچه ای میتواند باعث تخلیه ذخایر گلوتامین در بدن شود.۱ اسکوپ را همراه ۸ انس آب، آبمیوه یا نوشیدنی‌‌های ورزشی مصرف کنید.۵ گرم را قبل و بعد از تمرین به منظور سوخت رسانی به عضلات و حمایت از فرایند سنتز پروتئین مصرف کنید. همراه مکمل‌های قبل از تمرین، آمینو اسید‌های شاخه دار و یا پروتئین نیز میتواند به راحتی‌ مصرف شود.

کراتین اچ‌ سی‌ ال :

این مکمل یک ترکیب غذایی مشتق از آمینو اسید کراتین می‌باشد.کراتین اچ‌ سی‌ ال باعث تامین یک انرژی سریع در طول تمرین میشود و نقش مهمی‌ در فرایند سنتز پروتئین ایفا می‌کند.

این مکمل با بازتولید مجدد آدنوزین تری فسفات در عضلات یک منبع انرژی سریع را در اختیار بدن در طول فعالیت‌های سنگین و کوتاه مدت نظیر تمرینات با وزنه یا دوندگی قرار میدهد.۱ اسکوپ را در ۸ انس آب، آبمیوه یا نوشیدنی‌‌های ورزشی مخلوط کنید یا میتوانید آن را همراه مکمل‌های قبل تمرین، آمینو اسید‌های شاخه دار یا پروتئین برای تامین سوخت عضلات در طول تمرینات پر فشار استفاده کنید.

تریگلیسیرید‌های دارای زنجیره‌ متوسط (MCT oil)

نوعی از اسید‌های چرب می‌باشد که به سرعت جذب بدن شده و به عنوان انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد.احتمال اینکه (MCT) به عنوان چربی‌ در بدن ذخیره شود نسبت به اسید‌های چرب دارای زنجیره‌ بلند بسیار کمتر می‌باشد.به میزان ۱ قاشق غذاخوری از (MCT) را مستقیما یا مخلوط در آب، آبمیوه یا نوشیدنی‌‌های ورزشی مصرف کنید.

کارنیتین :

کارنیتین یک ترکیب غذایی می‌باشد که متابولیسم اسید‌های چرب دارای زنجیره‌ طویل را آسان سازی می‌کند.همچنین ممکن است بتواند باعث افزایش تولید نیتریک اکسید و گردش خون در بدن شود.همچنین میتواند باعث تامین سوخت مورد نیاز در تمرینات و بهبود فرایند ریکاوری شود.کارنیتین به فراوانی‌ در گوشت قرمز یافت میشود و در عضلات اسکلتی ذخیره شده تا بتواند اسید‌های چرب را به انرژی تبدیل کند. ۱ اسکوپ را در ۸ انس آب، آبمیوه یا نوشیدنی‌‌های ورزشی مخلوط کنید.برای استفاده از حداکثر قابلیت چربی‌ سوزی آن آن را همراه یک وعده دارای کربوهیدرات در بعد از تمرین مصرف کنید.

لوسین :

لوسین یک آمینو اسید ضروری می‌باشد که خود بدن توانایی تولید آن را ندارد.این آمینو اسید شاخه دار کلیدی باعث تنظیم فرایند سنتز پروتئین میشود.تحقیقات نشان داده است که لوسین یک آمینو اسید شاخه دار کلیدی در تنظیم فرایند سنتز پروتئین در عضلات می‌باشد. ۱ اسکوپ را در ۸ انس آب، آبمیوه یا نوشیدنی‌‌های ورزشی مخلوط کنید.میتوانید از آن قبل، حین و بعد از تمرین استفاده کنید. همراه مکمل‌های قبل از تمرین، آمینو اسید‌های شاخه دار و یا پروتئین نیز میتواند به راحتی‌ مصرف شود.

آرژنین :

آرژنین یک پیش ماده ضروری برای نیتریک اکسید می‌باشد که میتواند باعث حفظ برجستگی رگ ها شود و نقش مهمی‌ نیز در سنتز پروتئین ایفا می‌کند.آرژنین در تشکیل کراتین نیز دخیل می‌باشد و میتواند روی سیستم قلبی عروقی از طریق تولید نیتریک اکسید و سوخت رسانی به سلول‌های ماهیچه ای نیز تاثیر بگذارد.۱ اسکوپ از این مکمل را میتوانید همراه ۸ انس آب، آبمیوه یا نوشیدنی‌‌های ورزشی مصرف کنید یا میتوانید ۱ اسکوپ را همراه مکمل‌های قبل از تمرین یا آمینو اسید‌های شاخه دار ۳۰ دقیقه قبل از تمرین مصرف کنید.برای افزایش سطح مطلوب نیتریک اکسید در طول تمرین میتوانید آرژنین را همراه سیترولین مصرف نمائید.

 

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه