سواد مربی خود را تست کنید

سواد مربی خود را تست کنید

2 7 سواد مربی خود را تست کنید

سواد مربی خود را تست کنید

امروزه در باشگاه های بدنسازی ایران بسیار افراد زحمت کش و متخصصی هستند که مشغول به شغل مربیگری بدنسازی هستند و در میان آن ها هستند کسانی که بسیار خوب کار می کنند و اصول کار را به خوبی می شناسند و رعایت می کنند و نتایج درخشانی هم گرفته اند.

البته وقتی صحبت از نتایج درخشان میشود نه اینکه همه آن ها شاگردان مسابقه ای پرورش داده اند و کاپ مسابقات را دریافت کرده اند و یا مربی تیم ملی شده اند نه، منظور وقتی است که مربی به طور اصولی و عملی یک ورزشکار عادی و معمولی لاغر اندام را به سطح خوبی از آمادگی بدنی می رساند ، یا فردی با درصد زیادی از چربی را متناسب میسازد و به واسطه ورزش افراد را به صورت صحیح به سطح بهتری از سلامتی و تناسب اندام میرساند آن وقت میتوانیم بگویم یک مربی فوق العاده موفق بوده و هست این گونه افراد عاشقانه اهداف ورزشکاران خود را پیگیری میکنند آموزش های لازم را دیده اند و میدانند چه میکنند.

البته بحث نتایج مربیان در مسابقات هم موفقیت محسوب می شود به شرط سالم ماندن ورزشکار تا اخر عمرکه البته در این دوران قهرمانی و سلامتی تا اخر عمر باهم بعید به نظر میرسد.

در میان آن خیل عظیم مربی و استاد زحمت کش هستند افرادی که فقط دعوی این شغل شریف را دارند و بیشتر کاسب ورزشند تا عاشق ورزش.

متاسفانه فرهنگ غلطی در باشگاه های بدنسازی در حال رشد است که همه ورزشکاران را از روز اول ثبت نام به سمت مصرف دارو و مکمل تقلبی تمرین و برنامه های پوچ و اشتباه پیش میبرد که هیچ منبعی ندارد مگر سلیقه شخصی و من در آوردی یک مربی نمای خواب نما شده.

آنها کمبود علم تمرین و تغذیه خود را با تجویز هورمون جبران میکنند و متصورند که ماه همیشه پشت ابر می ماند.

اما سوال این است چگونه باید این دو دسته مربی را از هم تشخیص داد؟ بدنسازانی که هیچ وسیله و منبعی جهت شناسای مربیان اصل و تقلبی ندارند چه کنند؟

بسا بداقبالی که هر دو دسته مربی خوب و بد هم کارت مربیگری دارند!!

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه