اندام متناسب و کاهش وزن تو مدت کم

اندام متناسب و کاهش وزن تو مدت کم

2 3 اندام متناسب و کاهش وزن تو مدت کم

تناسب اندام
اگه شما اضافه وزن ندارید با انجام این ورزش ها میتونید به عضلات شکم و رانتون فرم زیبا بدید. این نکته رو یادتون باشه که برای متناسب شدن اندامتون نیازی نیست که حتما به باشگاه های ورزشی مختلف برید و با دستگاه ها کار کنید، ممهم اینه که ورزش رو جرئی از زندگیتون کنید و خوبی ورزش منظم اینه که آثار مفیدی روی کارکرد قلب و عروق و تمام اعضای بدنتون داره به علاوه اینکه بهتون کمک میکنه تا به تناسب اندام برسید. وقتی اندام زیبایی داشته باشید بهتون کلی انرژی و انگیزه میده و در نهایت باعث میشه اعتماد به نفستون بالا بره. توی این مقاله میخوایم ورزش هایی رو معرفی کنیم که انجام دادن هر روز اونها میتونید به تناسب اندام برسید.

دراز و نشست
برای اینکه شکم صاف و عضلانی ای داشته باشین کافیه تنها روزی ۳۰ تا دراز و نشست برید. اینجوری که روی زمین دراز میکشید و کاملا کمرتونو به زمین میچسبونید و دست هاتون رو پشت گردنتون میزارید بدون اینکه به گردنتون فشار بیارید کمرتون رو از روی زمین بلند میکنید.

ورزش های ایروبیک
همون طور که میدونید انجام این ورزش ها برای سیستم عروقی و تناسب اندامتون خیی خوبه، ورزش هایی مثل پیاده روی، دوچرخه سواری ، دویدن یا طناب زدن و شنا تاثیر زیادی روی کاهش وزنتون دارن.

پیاده روی
ساده ترین نوع ورزش پیاده رویه که باعث سالم نگه داشتن قلب و ریه شما میشه، به کاهش کلسترول خون کمک میکنه و از پ.کی استخون جلوگیری میکنه. پیاده روی روی زمین صاف حتی برای کسایی که زانو درد یا درد مفاصل دارن هم خوبه و فشار زیادی بهشون وارد نمیکنه. پیاده روی روی شن های ساحل باعث شکل دادن به عضله های پاتون میشه. پیاده روی روی زمین شیب دار هم به عضله های پاتون شکل میده هم ران پاتون رو خوش فرم میکنه. اگه پیاده روی یا دویدنو با دوستانتون انجام بدید بیشتر تحریک میشید و بهتر ورزش میکنید.
ورزش کمر
این ورزش باعث میشه کمرتون باریک بشه و عضلاتش شکل بگیره همینطور به عضلات لگنتون هم شکل میده. پاهاتون رو به عرض شونه باز کنید و دست هاتونو بالا ببرید بعد به سمت چپ خم بشید و فضار کمی بیارید بعد همین کارو به سمت راست تکرار کنید تا جایی که تحملشو دارید.
خم شدن از ناحیه کمر
این ورزش هم باعث باریک شدن کمرتون میشه و به لگنتون شکل میده و برای ساق پا و داخل رانتون هم خوبه. کافیه خم بشید و دستتون نوک انگشتان پاتونو لمس کنید ، این مهمه که زانوهاتون نباید توی این حرکات خم بشه.
نکات مهم قبل و بعد از شروع ورزش
یادتون باشه که قبل از ورزش کردن بخصوص ورزش های کششی باید بدنتون رو گرم کنید ، گرم کردن بدن باعث میشه جریان خون توی عضلاتتون زیاد بشه و از آسیب به عضلاتتون جلوگیری کنه.
بهتون پیشنهاد میکنیم قبل از شروع ورزش حرکت های کشششی انجام بدید. این کار باعث میشه بعد از ورزش درد عضلانی نداشته باشید.
وقتی که حرکت های ورزشی رو انجام میدید نفس عمیق بکشید تا اکسیژن به تمام عضلاتتون برسه.
چه مقدار و چه مواقعی ورزش کنیم؟
هرچی بیشتر و هروقت که میتونید ورزش کنید، حداقل ۳-۴ بار در هفته و هربار ۴۵ دقیقه ورزش کنید، کمتر از این مقدار باعث کاهش وزن نمیشه. با توجه به شرایط خودتون ورزشو انتخاب کنید مثلا بعضی ها میتونن دوچرخه سواری کنن و بعضی ا میتونن خوب پیاده روی یا شنا کنند.

 

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه