ارژنین شوک بادی اتک Arginine Shock – 260 Caps

ارژنین شوک بادی اتک  Arginine Shock – 260 Caps

ارژنین شوک بادی اتک  Arginine Shock – 260 Caps، حاوی آمینواسیدهای ال-آرژنین و ال-سیترولین می‌باشد که نقش بسیار مهمی در متابولیسم پروتئین‌ها ایفا می‌کنند.

Arginine Shock 260 Caps 1 246x300 ارژنین شوک بادی اتک  Arginine Shock   260 Caps

ارژنین شوک بادی اتک  Arginine Shock – 260 Caps، حاوی مکمل‌های آمینواسیدی است که از ال-آرژنین و ال-سیترولین تهیه شده‌اند. ورزشکاران و افرادی که نگران سلامتی خود می‌باشند می‌توانند در حین تمرینات فیزیکی از این مکمل‌های آمینواسیدی استفاده نمایند چرا که این آمینواسیدها نقش بسیار مهمی در متابولیسم پروتئینی ایفا می‌نمایند. این عملکرد به دلیل حضور متیل هیستیدین که محصول شکست فیبرهای ماهیچه‌ای بوده و در حین فعالیت‌های ماهیچه‌ای شدید، تجزیه می‌شود. این ماده در درون کبد با استفاده از آمینواسیدهای ال-آرژنین و ال-سیترولین به اوره تبدیل شده و متعاقبا از طریق کلیه‌ها دفع می‌گردد.

برای مشاهده به ادامه مطلب مراجعه کنید

این محصول با تامین ۳۱۵۰ میلی‌گرم ال-آرژنین هیدروکلرید و ۷۵۰ میلی‌گرم ال-سیترولین مالات برای ایجاد توازن در سوخت و ساز طبیعی بدن، منجر به تسهیل حداکثر عملکرد متابولیسم پروتئین‌ها و چرخه اوره در بدن می‌گردد. این دو ترکیب آمینواسیدی از بازدهی بسیار خوبی در سوخت‌وساز انرژی و پروتئین برخوردار می باشند.

۱٫ عملکرد ال-آرژنین و ال-سیترولین در متابولیسم پروتئین‌ها چیست؟
بدن انسان روزانه در حالت استراحت، بیش از ۷۵ گرم پروتئین را استفاده و سنتز می‌نماید. در حالت متابولیکی، دو آمینواسید اصلی در چرخه اوره شرکت دارند و به سم‌زدایی آمونیاک که طی تجزیه پروتئین از طریق کلیه‌ها دفع شده‌اند، کمک می‌نمایند. در چرخه شدید اوره، بدن ملزم می‌گردد تا ال-آرژنین بالاتری را سنتز نماید تا بدین ترتیب متابولیت آمونیاک را محدود نماید. در صورت کمبود ذخیره ال-آرژنین در بدن، کلیه‌ها نیز دست به سنتز ال-آرژنین از آمینواسید ال-سیترولین می‌پردازند تا بتوانند توازن متابولیک طبیعی پروتئین‌ها را حفظ نمایند.

پروتئین‌های اضافی به دست آمده از مواد غذایی چون گوشت، ماهی و شیر نیز می‌توانند در حین متابولیسم پروتئین، توسط ال-آرژنین و ال-سیترولین، تجزیه شوند. بنابراین، بدن نیاز دارد تا به اندازه کافی به سنتز ال-آرژنین بپردازد، این فرآیند به طور خاص در کبد رخ می‌دهد چرا که محل اولیه متابولیسم پروتئین به شمار می‌رود.

۲٫ ال-آرژنین چیست؟
ال-آرژنین آمینواسیدی است که در بدن خصوصا در کبد، روده و کلیه‌ها از سنتز دو آمینواسید ال-گلیسین و ال-متیونین، به دست می‌آید. با این حال از ال-آرژنین به عنوان یک آمینواسید نیمه ضروری یاد می‌شود چرا که در شرایط متابولیکی خاصی چون حجم بالای فعالیت بدنی، استرس، در طول دوره رژیم درمانی یا بدنسازی، بدن نمی‌تواند مقادیر کافی از این آمینواسید بنیادی را تولید نماید. مواد غذایی غنی از آرژنین عبارتند از آجیل، حبوبات و گوشت. از این رو، دررژیم غذایی و یادرطول یک دوره رژیم‌، می‌توان از آمینواسید ال-آرژنین به عنوان مکمل رژیمی استفاده نمود.

۳٫ ال-سیترولین چیست؟
ال-سیترولین یک آمینو اسید طبیعی است که در بدن انسان سنتز می‌شود. سترولین، همراه با مصرف مواد غذایی وارد جریان خون شده و توسط کبد و کلیه‌ها به آرژنین که ماده اولیه نیتریک اسید (انتقال دهنده عصبی بسیار مهم) است، تبدیل می‌گردد.

این محصول با چه محصولاتی بهترین عملکرد را به شما می‌دهد؟
• همراه با کراتین ۱۰۰% خالص بادی اتک به منظور افزایش عملکرد در حین تمرینات سنگین ورزشی بلند مدت یا کوتاه مدت.
• همراه با منیزیم شات بادی اتک به منظور کمک به متابولیسم انرژی طبیعی و عملکرد طبیعی ماهیچه‌ها.
• همراه با ال-گلوتامین ۱۰۰% خالص که همانند ال-آرژنین و ال-سیترولین به متابولیسم پروتئین‌ها و چرخه اوره کمک می نماید.

طریقه مصرف : روزانه ۳ کپسول در بین وعده‌های غذایی همراه با مقادیر بالایی مایعات مصرف شود. در صورت انجام فعالیت‌های ورزشی می‌توانید بیش از ۳ کپسول را حدود ۴۵ دقیقه قبل از تمرینات، مصرف نمایید. لطفا بیشتر از مقدار مشخص شده، مصرف ننمایید.
محتویات هر بسته : ۲۶۰ عدد کپسول
ترکیبات : ال آرژنین هیدروکلرید (۷۰%)، ال-سیترولین-دی. ال.- مالات (۱۷%)، ژلاتین (گوشت)، عوامل جداکننده (منیزیم سیترات، سیلیکون دی‌اکسید)، روغن پالم، رنگ (تیتانیوم دی‌اکسید، فریک اکسید).

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

2 comments

افزودن یک دیدگاه