آماتورها بخوانند

آماتورها بخوانند

آماتورها بخوانند

مطالب و مقالات زیادی برای کمک به بدنسازان مبتدی نوشته می شود که به آنها توصیه می کند برای داشتن بدنی قوی تر ، عضلانی تر و تفکیک شده تر ، باید چه کارهایی را در باشگاه های بدنسازی انجام دهند .

Beginner bodybuilder آماتورها بخوانند
آماتورها بخوانند

از آنجایی که رشته های پرورش اندام مورد توجه بسیاری از جوانانی است که به تازگی پا به این عرصه گذارده اند ، بر آن شده ایم تا به ذکر چند نکته پایه ای ، این عزیزان را برای گام گذاردن در این عرصه آماده تر سازیم .

۱- بدون مشاوره با مربیان آگاه و با دانش تمرین را شروع نکنید ؛

حتما فکر می کنید که این موضوع کاملا واضح است و نیازی به گفتن آن نیست . اما بارها دیده ایم که بدنسازان تازه کار به دلیل نداشن آگاهی از چگونگی انجام صحیح حرکت به مصدومیت های مختلف دچار شده و حتی برای همیشه تمرین با وزنه را کنار گذاشته اند . در تمامی تمرینات بدنسازی ، باید روش صحیح و ایمن آن را بیاموزید . با وجود مجلات ، عکس ها و فیلم های مختلف که در آنها انجام حرکت بررسی می شوند ، از یک مربی با دانش بخواهید تا صحیح ترین روش انجام حرکت را به شما بیاموزد و در حین انجام آن حرکت شما را راهنمایی کند .

۲- از سوال کردن اجتناب نکنید ؛

از شما انتظار نمی رود که تمام دانستنی ها را ظرف مدت کوتاهی بیاموزید . برای هر کس ، در هر زمانی امکان آموختن وجود دارد و راه آموختن سوال کردن است . از مربیتان سوال بپرسید و راهنمایی بخواهید .

۳- از افراد قوی تر تقلید نکنید ؛

بعضی بدنسازان پیشرفته از حرکاتی که دارای ریسک بیشتری نسبت به حرکات ساده هستند استفاده می کنند . همین طور ممکن است انواع تقلب را برای افزایش فشار در چند تکرار به کار ببرند . ضمنا شما قادر نیستید تا وزنه هایی به سنگینی وزنه های آنها استفاده کنید . پس ، از آنها کورکورانه تقلید نکنید و با استفاده از وزنه های سنگین ، فرم صحیح انجام حرکت را از دست ندهید .

۴- وقت خود را در باشگاه بیهوده هدر ندهید .

با وجود اینکه باید از تمرین خود لذت ببرید ، اما سعی کنید در داخل باشگاه و بین انجام حرکات وقت خود و دیگران را با صحبت کردن هدر ندهید . در صورت لزوم فقط در زمان استراحت بین ست ها ، با دیگران صحبت کنید . روی تمرینتان تمرکز کنید . مسایل دیگر را به زمانی دیگر موکول کنید .

 

۵- کم طاقت نباشد :

صبر و حوصله برای رسیدن به اهداف بلند مدت بسیار اهمیت دارد . اهداف خود را به اهداف کوچکتر و کوتاه مدت تر تقسیم کنید . برای رسیدن به اهداف بزرگتر و نتایج بهتر باید صبر و حوصله داشته باشید .

 

۶- سعی نکنید که در باشگاه توجه دیگران را جلب کنید :

حتما در باشگاه ها این گونه افراد را دیده اید یا حداقل صدای فریادشان را شنیده اید ! با فریاد کشیدن با انجام هر تکرار ، برای جلب توجه دیگران و یا استفاده از وزنه های بیش از حد سنگین برای جلب توجه ، انرژی و وقت خود را بیهوده هدر ندهید .

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه